Co pełza i człapie w okolicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego?

Kiedy rano wychodzi się przed Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, polską placówkę badawczą na dalekim Południu, można potknąć się o krabojada, zostać pogonionym przez uchatkę lub pingwina. Nie mówiąc już o nocnych porykiwaniach słoni morskich, przez które trudno zmrużyć oko.

Podczas transmisji online uczniowie klas szóstych dowiedzieli się, jakie zwierzęta można zobaczyć na wyspie Króla Jerzego oraz jak reagują na spotkania z osobami pracującymi w Stacji. Było to możliwe dzięki projektowi Eduscience , w którym uczestniczy nasza szkoła od 2014r. Educience jest to innowacyjny projekt, mający na celu podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk przyrodniczych.
Poniżej można zobaczyć zdjęcia z lekcji. Wkrótce zaprosimy klasy trzecie na podobną relację.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p