Co pełza i człapie w okolicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego?

Kiedy rano wychodzi się przed Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego, polską placówkę badawczą na dalekim Południu, można potknąć się o krabojada, zostać pogonionym przez uchatkę lub pingwina. Nie mówiąc już o nocnych porykiwaniach słoni morskich, przez które trudno zmrużyć oko.

Podczas transmisji online uczniowie klas szóstych dowiedzieli się, jakie zwierzęta można zobaczyć na wyspie Króla Jerzego oraz jak reagują na spotkania z osobami pracującymi w Stacji. Było to możliwe dzięki projektowi Eduscience , w którym uczestniczy nasza szkoła od 2014r. Educience jest to innowacyjny projekt, mający na celu podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk przyrodniczych.
Poniżej można zobaczyć zdjęcia z lekcji. Wkrótce zaprosimy klasy trzecie na podobną relację.

 

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP