Noc Biologów

W piątek 15.01.2016r. uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie przedmiotów przyrodniczych, (którzy mają sukcesy w szkole jak i poza szkołą m. in. w Małopolskim Konkursie Przyrodniczym), uczestniczyli w Nocy Biologów.

Po dotarciu do Instytutu Nauk o Środowisku na ul. Gronostajową , zostaliśmy zaproszeni do laboratorium. Tam oglądaliśmy pod mikroskopem wymaz nabłonka ze swojej jamy ustnej. Następnie na stanowiskach przeznaczonych do zwiedzania: poznaliśmy terenowe metody badania dzikich ssaków, odgłosy płazów, nietoperze i ich życie, owady i ich domki. W ramach projektu: „Przyrodnicze azyle” będziemy budować domki dla owadów w szkole na zajęciach koła przyrodniczego. Obserwowaliśmy DNA wyizolowane z brokułu. Na koniec pokaz wytworów naskórka czyli co nieco o włosach, piórach, rogach, paznokciach i pazurach. Nie wiem, czy wiecie, ale każdego roku złuszcza nam się od 3 do 5 kg naskórka, który tracimy. 

Za rok na pewno znowu wyruszymy na ciekawe spotkania z naukowcami – pracownikami Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Bardzo dziękujemy: organizatorom oraz uczniom naszej szkoły; uczestnikom Nocy Biologów za miłą atmosferę i zaangażowanie.

Nauczyciele: Wioletta Bętkowska, Maria Cygal.

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP