Zdrowy hamburger, zdrowa pizza - przysmak globalny

Pizza i hamburger to potrawy, które wszyscy znamy.
Kto ich nie lubi????????
Czy taka potrawa może być zdrowa? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 6a i 6d, którzy przygotowali i przeprowadzili warsztaty kulinarne w klasach szóstych
Uczniowie klasy 6d: Marlena Kowalczyk, Anna Grabka, Anna Sojka, Anna Kiszka, Emilia Ciemierkiewicz, Kornelia Zając, Tymek Gorczański, Miłosz Strzeboński, Jasiek Irzyk przygotowali warsztaty „Zdrowa pizza- przysmak globalny". Projekt przygotowany był pod kierunkiem nauczyciela przyrody- Alicji Klimek.

Uczniowie klasy 6a: Alicja Bicz, Vittoria Cenni, Marta Macheta, Marzec Nikola, przygotowali warsztaty „Zdrowy hamburger- przysmak globalny". Projekt przygotowany był pod kierunkiem nauczyciela przyrody - Wioletty Bętkowskiej.
W ramach projektu uczniowie przedstawili historie potraw, przygotowali przepis na zdrową potrawę. Były zagadki, krzyżówki i nagrody. Zajęcia zrealizowano w grupach z pełnym sukcesem co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Udowodniono, że potrawa może być zdrowa jeżeli spełnione są następujące warunki: będzie wykonana z lokalnych, świeżych produktów, o odpowiedniej zawartości składników odżywczych. I oczywiście nie będziemy jej spożywać w dużej ilości. Taką potrawę popijamy herbatą, wodą mineralną, unikamy napojów gazowanych, sztucznie barwionych. Mam nadzieje, że warsztaty pokazały, że taką potrawę można zrobić stosunkowo szybko i tanio w domu, zamiast kupować mrożonkę czy zamawiać od producenta.
W tym miejscu chciałam podziękować pani Grażynie Witas - ajentowi naszej szkolnej kuchni za umożliwienie upieczenia pizzy w piecyku kuchennym, oczywiście w imieniu swoim i uczniów. Alicja Klimek

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP