Dzieje książki

W ramach realizacji projektu „Książka” klasy: 5a i 5e uczestniczyły w zajęciach pt. „Dzieje książki” w bibliotece szkolnej, w ramach których uczniowie poznawali historię pisma i etapy rozwoju książki od malowideł naskalnych w jaskiniach, poprzez indiańskie kipu, papirusy i kodeksy średniowieczne aż do współczesnych książek w wersji elektronicznej.


W dalszej części projektu wspomniane klasy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych odbywających się na terenie Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Warsztaty przybliżają tajniki pracy średniowiecznego skryby i iluminatora. Miejscem zajęć jest zrekonstruowane średniowieczne skryptorium. Udział w warsztatach jest szansą na odbycie fascynującej podróży w czasie do zamierzchłej przeszłości.

Opracowały: Beata Nowacka i Elżbieta Furtak-Wiśniewska

Zdjęcia: Lidia Musiał

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP