Dzieje książki

W ramach realizacji projektu „Książka” klasy: 5a i 5e uczestniczyły w zajęciach pt. „Dzieje książki” w bibliotece szkolnej, w ramach których uczniowie poznawali historię pisma i etapy rozwoju książki od malowideł naskalnych w jaskiniach, poprzez indiańskie kipu, papirusy i kodeksy średniowieczne aż do współczesnych książek w wersji elektronicznej.

W dalszej części projektu wspomniane klasy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych odbywających się na terenie Opactwa Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Warsztaty przybliżają tajniki pracy średniowiecznego skryby i iluminatora. Miejscem zajęć jest zrekonstruowane średniowieczne skryptorium. Udział w warsztatach jest szansą na odbycie fascynującej podróży w czasie do zamierzchłej przeszłości.

Opracowały: Beata Nowacka i Elżbieta Furtak-Wiśniewska

Zdjęcia: Lidia Musiał