Mikołajki jaskiniowe

W poniedziałek 7 grudnia 2015r. uczniowie  klas: 4a i 4c  spędzili wraz z wychowawcami i opiekunami Mikołajki w nietypowej scenerii, a mianowicie w jaskini.

Po dotarciu na miejsce autokarem wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy pieszo i zwiedziliśmy Jaskinię Wierzchowską. Dowiedzieliśmy się jak powstała? Jakie skały ją tworzą? Cofnęliśmy się w czasie i  spotkaliśmy też człowieka pierwotnego, który opowiedział nam o swoim życiu i narzędziach jakich używał. To kamień był podstawowym narzędziem dla człowieka pierwotnego.

Obserwowaliśmy nietoperze (głównie podkowce małe). Spędzają one w jaskini zimę – hibernują. Nie należy się ich obawiać  są one pożyteczne dla człowieka polują na owady i są jedynymi ssakami latającymi. W Polsce są prawnie  chronione.

Później spędziliśmy czas na wspólnych zabawach. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach i świetnie się bawili. Drużyna Gacków 4a  i drużyna Minerałów 4c. Rywalizacja była zacięta i zakończyła się remisem. Wreszcie czas na smaczną kiełbaskę z grilla z chlebem i ciepłą herbatą. Na zakończenie spotkanie z Jaskiniowym Mikołajem i słodki poczęstunek. Po tak wyczerpującym dniu pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.

Wychowawcy klas -  Ewa Weber, Wioletta Bętkowska oraz uczniowie klasy 4a i 4c.