Mikołajki jaskiniowe

W poniedziałek 7 grudnia 2015r. uczniowie  klas: 4a i 4c  spędzili wraz z wychowawcami i opiekunami Mikołajki w nietypowej scenerii, a mianowicie w jaskini.

Po dotarciu na miejsce autokarem wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy pieszo i zwiedziliśmy Jaskinię Wierzchowską. Dowiedzieliśmy się jak powstała? Jakie skały ją tworzą? Cofnęliśmy się w czasie i  spotkaliśmy też człowieka pierwotnego, który opowiedział nam o swoim życiu i narzędziach jakich używał. To kamień był podstawowym narzędziem dla człowieka pierwotnego.

Obserwowaliśmy nietoperze (głównie podkowce małe). Spędzają one w jaskini zimę – hibernują. Nie należy się ich obawiać  są one pożyteczne dla człowieka polują na owady i są jedynymi ssakami latającymi. W Polsce są prawnie  chronione.

Później spędziliśmy czas na wspólnych zabawach. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach i świetnie się bawili. Drużyna Gacków 4a  i drużyna Minerałów 4c. Rywalizacja była zacięta i zakończyła się remisem. Wreszcie czas na smaczną kiełbaskę z grilla z chlebem i ciepłą herbatą. Na zakończenie spotkanie z Jaskiniowym Mikołajem i słodki poczęstunek. Po tak wyczerpującym dniu pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.

Wychowawcy klas -  Ewa Weber, Wioletta Bętkowska oraz uczniowie klasy 4a i 4c.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP