Konsultacje społeczne - rekrutacja

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących kryteriów rekrutacyjnych, które mają obowiązywać podczas rekrutacji do krakowskich samorządowych szkół podstawowych kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły począwszy od rekrutacji na rok szkolny 2016/2017.

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowani będą na podstawie zgłoszenia (wobec kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły kryteria nie będą stosowane).

Przedmiotem konsultacji jest stworzenie katalogu zobiektyzowanych kryteriów przyjmowania kandydatów do krakowskich samorządowych szkół podstawowych. Zgodnie z art. 20e ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) organ prowadzący ustala kryteria obowiązujące w postępowaniu rekrutacyjnym z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych.

Zaproponowany w ankiecie katalog kryteriów powstał na podstawie propozycji zgłaszanych przez dyrektorów samorządowych szkół podstawowych. Zachęcamy Państwa do udziału w ankiecie i wskazania najważniejszych Państwa zdaniem kryteriów, jak również zaproponowania własnych.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani tym tematem Mieszkańcy Krakowa.

Termin konsultacji: od 27 października do 24 listopada 2015 roku.

Ankieta dostępna jest na stronie Biuletyny Informacji Publicznej Miasta Krakowa pod adresem: http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=43693

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p