Odblaskowa szkoła

W ramach tegorocznej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła - bezpieczeństwo w ruchu drogowym” sprawdzane były prawidłowe nawyki i zachowania uczniów naszej szkoły.

Zajęcia obejmowały cały zakres bezpiecznych zachowań na drodze. Wiedza, którą opanowali uczniowie znacznie wykraczała poza program wychowania komunikacyjnego dotyczyła zarówno pieszych jak i rowerzystów.
Nadrzędnym celem konkursu było „stworzenie” świadomych i odpowiedzialnych pieszych-uczestników ruchu drogowego. Istotnym zadaniem było także uświadomienie konieczności „bycia widocznym” na drodze w trudnych warunkach pogodowych, różnych porach dnia i różnych porach roku. Tym bardziej, że z roku na rok coraz więcej osób ginie na drogach są to przede wszystkim właśnie PIESI.
Jednym z założeń było wykształcenie umiejętności obserwacji i odpowiedniej oceny sytuacji na drodze. Podejmowanie właściwych decyzji, znajomość numerów alarmowych i umiejętność posługiwania się nimi w praktyce.
Ważne było wypromowanie uczniów, jako świadomych i odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzialnych za bezpieczeństwo swoje i innych. Istotnym zadaniem było także pobudzenie świadomości ważności bycia widocznym na drodze w różnych warunkach i porach roku oraz poruszania się po niej zgodnie zasadą „Dziecko widoczne, dziecko bezpieczne”.

Za pomocą plastycznych środków wyrazu, uczniowie „wypowiedzieli się” w konkursie plastycznym, który został zorganizowany pod tym samym tytułem.

Laureatami szkolnego konkursu wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” zostali:
Klasy II
1 mc-Krzysztof Klimczyk II F
2 mc- Mikołaj Marusek II D
3 mc- Anna Zapała II D
Klasy III
1mc-Wiktoria Stec III D
2mc-Natalia Włodarczyk III B
3mc- Zuzanna Cichy III B
Klasy IV-V
1mc Wójcik Małgorzata 5a
Gajda Michał 5d