Konkurs plastyczny - Dynia

Regulamin konkursu plastycznego dla klas 1-4
"Królowa jesieni-najsympatyczniejsza dynia"


Dynia jest znana ludzkości od tysięcy lat. Hodowano ją przed naszą erą na terenie Ameryki Południowej. Do Europy została przywieziona dopiero za czasów Krzysztofa Kolumba. Początkowo Europejczycy traktowali dynię jako egzotyczną ciekawostkę, jednak wkrótce odkryli jej zalety oraz wszechstronne zastosowanie, co przyczyniło się do spopularyzowania uprawy dyni w niemal wszystkich krajach.


Owoce dyni różnią się wagą, kształtem i kolorami. Ich barwa zmienia się wraz z dojrzewaniem. Poza dyniami jadalnymi, w ogrodzie czy na działce możemy także uprawiać dynie ozdobne. Ich owoce nie są jadalne, posiadają jednak bardzo atrakcyjne kształty i kolory, przez co często są wykorzystywane jako element dekoracyjny.
Zasady konkursu:
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 1-4.
2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej z dyni (z jednej lub kilku; dowolnej wielkości), dyni nie kroimy, nie wydrążamy.
3. Do ozdabiania swojej pracy można użyć różnych materiałów dekoracyjnych (np.papier, bibuła, szmatki, guziki, włóczka, nici itd), które nie stanowią gotowych części zabawek lub innych przedmiotów użytkowych. Nie naruszamy całości dyni przy pomocy nacinania czy wydrążenia, ponieważ chcemy, aby jak najdlużej cieszyła nas swoim pięknem czyli nie uległa zepsuciu.
4. Do konkursu moga być zglaszane prace nie naruszające praw autorskich osób trzecich. Zgłoszenie pracy jest równoznaczne ze zgodą na fotografowanie prac.
5. Prace powinny być wykonane indywidualnie, mogą pomagać rodzice;
6. Prace podpisane (imię i nazwisko autora, klasa, tytuł pracy) należy przynieść do szkoły do sali C2 lub C3 do dnia 16 października 2015r.
7. Komisja złożona z przedstawiciela dyrekcji szkoły i nauczycieli przyrody oraz plastyki będzie oceniała oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji, ogólne wrażenie estetyczne. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych na poziomach klas.
8. Roztrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie tygodnia owocowo- warzywnego w dniach od 19 - 23 października 2015r.
9.Na zwycięzców czekają nagrody. Najaktywniejsze klasy zostaną nagrodzone dyplomami.
10.Prace zostaną zaprezentowane w galerii zdjęć na stronie internetowej szkoły oraz na wystawie w dniu 4 listopada 2015r.
Po wystawie prace mozna zabrać do domu lub wykorzystać do dekoracji sali lekcyjnej. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzinom życzymi miłej zabawy.

Organizatorzy konkursu: nauczyciele przyrody

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP