Run for Veronika

19 czerwca 2015 na Błoniach krakowskich odbył się bieg "Run for Veronica", dla dziewczynki chorej na mukowiscydozę, która jest uczennicą klasy 3b SP 89. Bieg ten zorganizowała Fundacja Matio, aby pozyskać fundusze na wyjazd Veroniki na wakacje i na nowy inhalator. Pomimo nie sprzyjającej pogody koleżanki i koledzy i ich rodzice z klasy Veroniki dopisali. Byli też biegacze zaproszeni do wspólnej aktywności i zabawy. Dystans do przebiegnięcia wynosił 5 km wokół Błoni. Wolontariusze z Fundacji Matio zbierali pieniądze i pozyskali 3 tys zł. Veronica będzie mogła wyjechać z mamą nad morze i dotlenić chore płuca.

Miłym dowodem ludzkiej wrażliwości był odzew pani, ktora mieszka od 20 lat w Niemczech, właścicielki pensjonatu w Kołobrzegu, która ogladała Kronikę Krakowska i wypowiedź wychowawczyni Veroniki p. Doroty Grabowieckiej oraz wywiad z koleżanką z klasy Mają Konopką, zadzwoniła do szkoły i zaproponowała nieodpłatnie pobyt Veroniczce i jej mamie nad morzem na całe wakacje w swoim pensjonacie.
Cieszymy się, że nasza uczennica Veroniczka bedzie mogła wyjechać z Krakowa i akcja Fundacji i Szkoły 89 pozwoliła spełnić jej marzenia.

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP