Relacja z IV Mistrzejowickiej Olimpiady Sportowej Przedszkoli Dzielnicy XV Krakowa.

W czwartek 11. czerwca 2015 r., w słoneczny poranek na boisku Szkoły Podstawowej nr 89 spotkały się sportowe reprezentacje samorządowych przedszkoli Dzielnicy XV Krakowa. Okazją do sportowego spotkania było uczestnictwo w IV Mistrzejowickiej Olimpiadzie Sportowej. To już tradycja, aby raz w roku, na wiosnę dzieci z przedszkoli rywalizowały w duchu fair play podczas igrzysk sportowych.

Impreza zaczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich drużyn przy dźwiękach muzyki do filmu „Rydwany ognia”. Po powitaniu przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 89 p. Grażynę Janawa i Dyrektor Samorządowego Przedszkola 

nr 187 p. Ewę Zajączkowską nastąpiło ślubowanie oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Po krótkiej rozgrzewce mali olimpijczycy ruszyli do sportowych stanowisk przygotowanych dla nich przez organizatorów – ze Szkoły Podstawowej nr 89 – p. Z. Tenerowicza i z Samorządowego Przedszkola nr 187 – p. M. Mazgaj i p. M. Mikulską-Luty.
Konkurencje dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z osiągniętych wyników. Wtedy przyszedł czas na prawdziwą rywalizację podczas wyścigu rzędów. Tradycyjnie, w tej konkurencji startowały 15-osobowe zespoły. Przy dopingu pozostałych kolegów rozegrano wyścig, który wyłonił zwycięzców. A byli nimi: I miejsce – Samorządowe Przedszkole nr 131, II m. – Samorządowe Przedszkole nr 152 i III m. – Szkoła Podstawowa nr 89, wyróżnienia – Samorządowe Przedszkola nr 64, 125, 177 i 187.
Na koniec uroczystości p. Dyrektor wręczyła puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: Radę Dzielnicy XV Krakowa, Park Wodny
w Krakowie oraz Wydawnictwo „Bliżej Przedszkola”.
Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie z trofeami i przy dźwiękach „We are the Champion” zawodnicy rozeszli się z solidnym postanowieniem spotkania się za rok.
Magda Mazgaj

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP