Budżet obywatelski 2015

Projekt nr 20 na liście dzielnicy XV Mistrzejowice

20 Budowa 12 miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie

Głosowanie przeprowadza się:
• w formie elektronicznej - na stronie www.budzet.krakow.pl
lub
• „papierowo”. Jeden z punktów głosowania znajduje się w naszej szkole. Punkt czynny do piątku w godzinach 7:50 – 19:00.

Aby oddać ważny głos, głosujący musi wybrać 6 różnych projektów zadań (w tym: 3 zadania o charakterze lokalnym w dzielnicy swojego miejsca zamieszkania i 3 zadania o charakterze ogólnomiejskim), przyznając najwyżej ocenionemu projektowi 3 punkty, a najniżej 1 punkt oraz uzupełnić wszystkie rubryki na karcie do głosowania.
Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Głosować można tylko jeden raz. Każde ponowne oddanie głosu spowoduje, że wszystkie głosy oddane przez daną osobę zostaną uznane za nieważne. Weryfikacji ilości oddanych głosów służy, wymagany przy głosowaniu nr PESEL.
Prosimy głosować na projekt dzielnicowy nr 20
Nowe miejsca postojowe mają służyć przede wszystkim rodzicom dowożącym dzieci do Szkoły Podstawowej nr 89 oraz zwiększać bezpieczeństwo dzieci. Coraz więcej rodziców dowozi swoje pociechy do szkoły w drodze do pracy. Ponieważ są to często małe dzieci, więc każdy opiekun pozostawia samochód i odprowadza je do budynku. Są godziny, kiedy ruch samochodów jest bardzo nasilony (zwłaszcza przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć szkolnych). Wielokrotnie zdarzały się niebezpieczne sytuacje stwarzane przez zawracające pojazdy, tworzą się też korki. Oprócz samochodów, w pobliżu przechodzą również piesi, są to uczniowie naszej szkoły i mieszkańcy pobliskich bloków.

Już dziś czekamy na Twój Głos!
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 89

ulotka a5 budzet niebiesk awers