„Dziecko w szkole” - pierwszy w Krakowie cykl konferencji skierowany do rodziców

“Dziecko w szkole” to cykl bezpłatnych konferencji dotyczący edukacji dzieci z krakowskich szkół. Organizatorem jest firma Kształtownia – Opiekunowie Edukacyjni oraz Krakowski Ośrodek Terapii, głównym partnerem – Urząd Miasta Krakowa. Najbliższa konferencja zaplanowana na 20 czerwca 2015 roku zatytułowana jest: „Dojrzałość szkolna - na drodze do sukcesu edukacji ucznia”.

Odbędzie się ona w godzinach 10-14 w Wydziale Urzędu Miasta Krakowa na Rynku Podgórskim 1, w sali im. Franciszka Maryewskiego. Konferencja odbywająca się 20 czerwca skierowana jest do rodziców dzieci pięcio i sześcioletnich przygotowujących się do rozpoczęcia nauki szkolnej oraz uczniów klas I-III. Temat dojrzałości szkolnej budzi duże emocje rodziców, którym często brakuje rzetelnych informacji dotyczących specyfiki gotowości szkolnej dziecka, możliwości jej kształtowania. Dotychczas w Krakowie organizowane były konferencje, warsztaty, szkolenia skierowane do nauczycieli oraz dyrektorów przedszkolnych i szkolnych. Nie zostały jednak podjęte podobne inicjatywy w stosunku do rodziców – grupy, której ten temat dotyczy bezpośrednio. Organizowana konferencja odpowiada na potrzeby, które dotychczas nie zostały zaspokojone.
Głównym celem najbliższej konferencji jest: dostarczenie wiedzy dotyczącej przejawów dojrzałości szkolnej dziecka – jak ją rozpoznawać; dostarczenie rodzicom wiedzy na temat możliwości wspierania przez nich rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w konferencji dzieci mogą wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez opiekunów edukacyjnych z firmy Kształtownia oraz trenerów Ośrodka Twórczej Edukacji Kangur. Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia można przesyłać do 18 czerwca drogą mailową na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

konf1

 

konf2

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP