Niezwykłe ciecze - szkolny piknik

Szkolny Piknik Naukowy „Niezwykłe ciecze” w Gimnazjum nr 24 w Krakowie.
Piknik był okazją do spotkania dzieci i młodzieży z Klubu Młodych Odkrywców, który działa również w naszej szkole. Wspólnie z klasą 4a wybraliśmy się na ciekawy pokaz doświadczeń i eksperymentów.

W programie znalazły się:

- stoiska naukowe Klubu Młodego Odkrywcy Nucleus z Gimnazjum nr 24
- 10 stoisk interaktywnych Klubów Młodego Odkrywcy z Krakowa, Warszawy, Kańczugi, Korfantowa, Katowic i Rzeszowa
- stoiska naukowe uczniów Gimnazjum nr 24 z kółek: chemicznego i fizycznego oraz Ekologiczny Detektyw
- sala mikroobserwacji (sporządzanie preparatów i obserwacje mikroskopowe organizmów wodnych)
- stoiska naukowe studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Sekcji Entomologicznej i Ornitologicznej
Gościem specjalnym byli animatorzy Centrum Nauki Kopernik, którzy wystąpili z widowiskowymi eksperymentami z ciekłym azotem.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły z myślą, że może za rok to my zorganizujemy tak wspaniały Szkolny Piknik Naukowy.
Bardzo dziękujemy Pani Alicji Wywrockiej opiekunowi KMO Nucleus za zaproszenie.

Wioletta Bętkowska – opiekun KMO „I Ty możesz zostać przyrodnikiem” w SP89 w Krakowie.