Nasi uczniowie w stolicy - wycieczka do Warszawy

W dniach 15.04. – 17.04.2015r. uczniowie klas 5a, 6b i 6c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ciągu trzech dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac w Wilanowie i Łazienki Królewskie. W ogrodach, których do zdjęć pozowały nam dumne i piękne pawie.


Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Polecamy każdemu to niesamowite miejsce, gdzie na własnej skórze można przeżyć trzęsienie ziemi, położyć się na całkiem wygodnym łóżku z gwoździami, stworzyć coś z niczego w majsterkowni. Do tego wizyta w Teatrze Wysokich Napięć i Teatrze Robotycznym. Wszystkich pokazów doświadczeń i wystaw nie sposób wymienić, trzeba to po prostu zobaczyć. Dzień był intensywny i jeszcze tego samego popołudnia zwiedziliśmy Stare Miasto, bazylikę św. Jana i Zamek Królewski. Wieczorny spacer po stolicy i nasze nogi odmawiały nam posłuszeństwa.
Trzeci dzień to Muzeum Powstania Warszawskiego w którym obejrzeliśmy film „Miasto ruin”. To niesamowita lekcja historii, czas zadumy i refleksji nad tym jak nasi rodacy bohatersko walczyli o wolność stolicy.
Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności.
Wioletta Bętkowska, Maria Cygal, Beata Nowacka – nauczyciele SP 89 w Krakowie.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP