Czyste powietrze w Krakowie to zdrowsi mieszkańcy

W dniu 13 lutego klasa 5d zaprezentowała uczniom  klas  3- 6  warsztaty na temat krakowskiego smogu.  Przedstawiono prezentacje o powietrzu i źródłach jego zanieczyszczenia. Uświadomiono uczniom, że  jako mieszkańcy Krakowa są  narażeni na przewlekłe choroby z powodu zanieczyszczeń powietrza.

Główną przyczyną  tego jest spalanie węgla w kotłach i piecach domowych. Do powietrza dostaje się wtedy szkodliwy dla zdrowia pył zawieszony (PM10, PM 2,5) oraz rakotwórczy benzo(a) piren. Przedstawiono także propozycje co można zrobić, aby  uniknąć choćby części skutków zanieczyszczenia powietrza. Na zakończenie przygotowano  doświadczenia i zagadki z nagrodami.  Prezentacja zakończyła się  sygnałem alarmowym   i symbolicznym ubraniem  masek na twarze. Zaapelowano  do rodziców uczniów o podpisywanie petycji do rządu Polski o radykalne działania w celu  poprawienia stanu powietrza w Krakowie.  Poniżej można obejrzeć zdjęcia.

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP