Noc omnibusów :)

Szkoła kojarzy się przede wszystkim z nauką, ławkami i zadaniami domowymi. Pomysł spędzenia w niej całej nocy zrodził się już rok temu. Celem inicjatywy było pokazanie szkoły jako miejsca i do kształcenia, i do dobrej zabawy.

W czwartkowy wieczór 27 listopada 2014 r. uczniowie klas 5b, 6b i 6d stawili się ze śpiworami w szkole. Najpierw odbyła się ogólnoszkolna dyskoteka andrzejkowa, z wróżbami, świetną zabawą i śpiewem. Następnie większość uczniów wróciła do domu. W szkole pozostały tylko trzy klasy, przygotowane na nocny pobyt.
Kiedy za oknami zapanowały ciemności, atmosfera wśród młodzieży była już bardzo gorąca. Wszyscy czekali na nocne podchody z językiem polskim.
Uczestnicy nocnej zabawy zostali podzieleni na grupy-słusznie założyliśmy, że praca zespołowa jest bardziej efektywna. Wszystkie drużyny rozproszyły się po szkolnych korytarzach w poszukiwaniu ukrytych kart. Oczywiście światła były całkowicie wygaszone, ale zezwolono na korzystanie z latarek. Po znalezieniu wszystkich kart z zadaniami uczniowie zasiedli w zacisznym miejscu i rozpoczęli pracę. Dopiero po rozwiązaniu zadań, udali się na salę gimnastyczną, gdzie zostało zapalone światło.
Następnie odbyła się kolejna część-gra w piłkę nożną i w dwa ognie, rozpoczęły się też przygotowania do pokazu mody i fryzur, do którego bardzo aktywnie włączyli się chłopcy-użyli wszystkich możliwych kolorów lakierów do włosów.
Kolejnym punktem programu było największe i najgłośniejsze karaoke. Wszyscy śpiewaliśmy tak głośno, że słychać nas było chyba na całym osiedlu. Do wykonania pozostał nam jeszcze „matematyczny sprint”. Grupy dostały po 27 zadań, które trzeba było rozwiązać w jak najkrótszym czasie.
Około godziny 2.00 rozpoczęliśmy przygotowania do snu, którym nie było końca.
Pojedyncze osoby chciały spać, za to pozostałe nie zamierzały nawet o tym myśleć. Miały dużo zabawy podczas przygotowywania swoich „sypialni”. Rozmowom i wspólnym śmiechom nie było końca.
Wreszcie około 3.30 większość usnęła kamiennym snem. Był on krótki, ponieważ o 6.40 trzeba było wstawać, aby samodzielnie przygotować sobie śniadanie.
„Noc omnibusów” zakończył seans filmowy w Cinema City- „Sebastian i Bella”. Część widzów ze wzruszenia uroniła niejedną łzę. Kilka osób przespało cały film.
Czy chodzenie do szkoły i spędzanie w niej wielu godzin może być miłe i przyjemne? Oczywiście , że tak. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, spędzając w niej … całą noc.

 

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP