Noc omnibusów :)

Szkoła kojarzy się przede wszystkim z nauką, ławkami i zadaniami domowymi. Pomysł spędzenia w niej całej nocy zrodził się już rok temu. Celem inicjatywy było pokazanie szkoły jako miejsca i do kształcenia, i do dobrej zabawy.

W czwartkowy wieczór 27 listopada 2014 r. uczniowie klas 5b, 6b i 6d stawili się ze śpiworami w szkole. Najpierw odbyła się ogólnoszkolna dyskoteka andrzejkowa, z wróżbami, świetną zabawą i śpiewem. Następnie większość uczniów wróciła do domu. W szkole pozostały tylko trzy klasy, przygotowane na nocny pobyt.
Kiedy za oknami zapanowały ciemności, atmosfera wśród młodzieży była już bardzo gorąca. Wszyscy czekali na nocne podchody z językiem polskim.
Uczestnicy nocnej zabawy zostali podzieleni na grupy-słusznie założyliśmy, że praca zespołowa jest bardziej efektywna. Wszystkie drużyny rozproszyły się po szkolnych korytarzach w poszukiwaniu ukrytych kart. Oczywiście światła były całkowicie wygaszone, ale zezwolono na korzystanie z latarek. Po znalezieniu wszystkich kart z zadaniami uczniowie zasiedli w zacisznym miejscu i rozpoczęli pracę. Dopiero po rozwiązaniu zadań, udali się na salę gimnastyczną, gdzie zostało zapalone światło.
Następnie odbyła się kolejna część-gra w piłkę nożną i w dwa ognie, rozpoczęły się też przygotowania do pokazu mody i fryzur, do którego bardzo aktywnie włączyli się chłopcy-użyli wszystkich możliwych kolorów lakierów do włosów.
Kolejnym punktem programu było największe i najgłośniejsze karaoke. Wszyscy śpiewaliśmy tak głośno, że słychać nas było chyba na całym osiedlu. Do wykonania pozostał nam jeszcze „matematyczny sprint”. Grupy dostały po 27 zadań, które trzeba było rozwiązać w jak najkrótszym czasie.
Około godziny 2.00 rozpoczęliśmy przygotowania do snu, którym nie było końca.
Pojedyncze osoby chciały spać, za to pozostałe nie zamierzały nawet o tym myśleć. Miały dużo zabawy podczas przygotowywania swoich „sypialni”. Rozmowom i wspólnym śmiechom nie było końca.
Wreszcie około 3.30 większość usnęła kamiennym snem. Był on krótki, ponieważ o 6.40 trzeba było wstawać, aby samodzielnie przygotować sobie śniadanie.
„Noc omnibusów” zakończył seans filmowy w Cinema City- „Sebastian i Bella”. Część widzów ze wzruszenia uroniła niejedną łzę. Kilka osób przespało cały film.
Czy chodzenie do szkoły i spędzanie w niej wielu godzin może być miłe i przyjemne? Oczywiście , że tak. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, spędzając w niej … całą noc.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p