Warzywa i owoce na co dzień

Warzywa i owoce stanowią bardzo istotny  składnik diety dla każdego  dziecka i  odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczne ilości błonnika. Dzięki tym składnikom owoce i warzywa spożywane codziennie w odpowiednich ilościach chronią dzieci przed wieloma chorobami.

Uczniowie  klas 6b,6d, i 5d  przekonują swoich kolegów  z klas 0, 1,2,3,4  do spożywania owoców i warzyw w trakcie opracowanych przez siebie warsztatów.  Uczą  dzieci rozpoznawać warzywa i owoce przy pomocy  różnych zmysłów takich jak wzrok, dotyk i smak.  W trakcie zajęć dzieci pod kierunkiem starszych uczniów przygotowały  surówkę z marchwi i jabłka i  szaszłyki  owocowo-warzywne, które potem smakiem zjadły.  Efekty pracy  uczniów podczas warsztatów można obejrzeć na zdjęciach.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p