Warzywa i owoce na co dzień

Warzywa i owoce stanowią bardzo istotny  składnik diety dla każdego  dziecka i  odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczne ilości błonnika. Dzięki tym składnikom owoce i warzywa spożywane codziennie w odpowiednich ilościach chronią dzieci przed wieloma chorobami.

Uczniowie  klas 6b,6d, i 5d  przekonują swoich kolegów  z klas 0, 1,2,3,4  do spożywania owoców i warzyw w trakcie opracowanych przez siebie warsztatów.  Uczą  dzieci rozpoznawać warzywa i owoce przy pomocy  różnych zmysłów takich jak wzrok, dotyk i smak.  W trakcie zajęć dzieci pod kierunkiem starszych uczniów przygotowały  surówkę z marchwi i jabłka i  szaszłyki  owocowo-warzywne, które potem smakiem zjadły.  Efekty pracy  uczniów podczas warsztatów można obejrzeć na zdjęciach.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP