Wszystkie Kolory Świata

ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 1-6
DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CHARYTATYWNEJ AKCJI UNICEF-u
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?
Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W Polsce projekt był już realizowany z powodzeniem dwukrotnie. W obu edycjach wzięło udział ponad 1700 placówek edukacyjnych! Mamy szansę powiększyć liczbę zaangażowanych placówek!
Dlaczego warto wziąć udział w kampanii? Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu laleczek przyczyniają się Państwo do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zeszłorocznemu zaangażowaniu szkół i przedszkoli udało się pozyskać ponad 1, 1 miliona złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leona i Czadzie.
ETAPY PROJEKTU
1. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka, zbierają jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach: zwyczajach, kulturze, itp. Prosimy, aby wychowawcy zgłosili do udziału w konkursie przynajmniej dwoje uczniów z klasy! Termin zgłoszenia do 24 listopada 2014 r.
2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią
w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Wykrojniki/szablony do przygotowania laleczki wraz z instrukcją wykonania oraz kartoniki z Aktem urodzenia laleczki zostaną wręczone wychowawcom klas przez szkolnych koordynatorów akcji. Termin wykonania i oddania pracy do 15 grudnia 2014 r.
3. Wystawa laleczek w szkole – podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Sudanu Południowego, przekazując na ten cel darowiznę. Termin wystawy 19 grudnia 2014 r.
4. Konkurs na „Najbardziej oryginalną laleczkę”- każda realizująca projekt szkoła, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej
w zwycięskiej szkole.

 

Szkolni koordynatorzy projektu:
Lidia Musiał
Bogumiła Suchanek

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP