Ślubowanie klas pierwszych

16 października 2014 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W trosce o patriotyczne wartości najmłodsi uczniowie przyrzekali Szkole i Ojczyźnie być dobrymi Polakami, i dbać o dobre imię Szkoły. Do tej pięknej i wzruszającej uroczystości dzieci przygotowały się bardzo dobrze. Piosenki i wiersze w ich wykonaniu poruszyły serca przybyłych Gości.Do tej pory brzmią w uszach słowa piosenki ....Hej hej pierwszaki mali patrioci dzisiaj ślubujemy Ojczyźnie i Szkole... Uczniowie słowami wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i pokazali, że Polska jest dla nich ważna. To niebywałe, jak w tak małych osobach można rozbudzić uczucia patriotyczne.
Niesamowitym przeżyciem dla każdego pierwszoklasisty był moment samego pasowania na ucznia. Na twarzach tych małych ludzi można było zauważyć nie tylko wielkie przejęcie, ale także a może przede wszystkim, radość i zadowolenie. Ten moment na pewno zostanie na zawsze w pamięci dzieci i ich rodziców. Takie chwile zachowuje się w sercu na długie lata. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko dostało od Wychowawcy dyplom potwierdzający pasowanie na ucznia.
Uroczystość ślubowania jak co roku miała wzniosły charakter. Oprócz rodziców, dziadków, wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, podpułkownik Wojska Polskiego, Dyrekcje Przedszkoli oraz Przewodnicząca Rady Rodziców.
Raz jeszcze gratulujemy bohaterom tego dnia i cieszymy się, że tak liczne grono pierwszoklasistów dołączyło do naszej szkolnej społeczności.