Krakowski Bieg po Unii Europejskiej

W dniu 6 października (poniedziałek) na terenie naszej szkoły odbył się pierwszy z cyklu biegów pod nazwą „Krakowski Bieg po Unii Europejskiej”. Głównym organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – Wschód a z ramienia szkoły nauczycielki wychowania fizycznego: p. Dorota Jakubowska i p. Agnieszka Galbas.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele duetów rodzinnych a nawet całych rodzin. Każdy z nich miał do pokonania dystans 500 m. W tym konkursie nie liczył się jednak czas pokonania dystansu, tylko ilość kilometrów, którą pokonali wspólnie rodzice z dziećmi z naszej szkoły. Wynikiem biegu była suma kilometrów wszystkich par (rodzic – dziecko) biorących udział w zawodach. Dzięki licznemu udziałowi naszych wspaniałych uczniów i ich rodzin, wspólnie pokonaliśmy ok. 120 km, więc „wirtualnie” przekroczyliśmy granice naszego kraju, nadal będąc w Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniałą, wspólną zabawę zakończoną pyszną grochóweczką ugotowaną przez nasze Panie Kucharki :)
Była też okazja, aby pokazać, jak wspaniałą, inną formą rekreacji jest Nordic Walking. Od dwóch lat propagujemy ją w naszej dzielnicy. Dzięki biegowi do kolejnego treningu dołączyły nowe Ochotniczki. Zachęcamy kolejne :)
Nasza szkoła rozpoczęła cykl biegów w szkołach, ostatni odbędzie się 17 października. A uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i pucharów dla szkół będzie miało miejsce 18 października (sobota) podczas Krakowskiego Festiwalu Biegów. Wtedy tez odbędzie się losowanie nagród dla uczestników biegów przeprowadzonych w szkołach. Przewidziane są liczne atrakcyjne nagrody zarówno dla uczestników, jak i dla szkół, a nagrodą główną jest wycieczka do Brukseli połączona za zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowana przez p. Bogdana Wentę – byłego trenera reprezentacji mężczyzn w piłce ręcznej. ZAPRASZAMY!!!!
Organizatorom oraz Rodzinom DZIĘKUJEMy :)

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP