Krakowski Bieg po Unii Europejskiej

W dniu 6 października (poniedziałek) na terenie naszej szkoły odbył się pierwszy z cyklu biegów pod nazwą „Krakowski Bieg po Unii Europejskiej”. Głównym organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – Wschód a z ramienia szkoły nauczycielki wychowania fizycznego: p. Dorota Jakubowska i p. Agnieszka Galbas.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele duetów rodzinnych a nawet całych rodzin. Każdy z nich miał do pokonania dystans 500 m. W tym konkursie nie liczył się jednak czas pokonania dystansu, tylko ilość kilometrów, którą pokonali wspólnie rodzice z dziećmi z naszej szkoły. Wynikiem biegu była suma kilometrów wszystkich par (rodzic – dziecko) biorących udział w zawodach. Dzięki licznemu udziałowi naszych wspaniałych uczniów i ich rodzin, wspólnie pokonaliśmy ok. 120 km, więc „wirtualnie” przekroczyliśmy granice naszego kraju, nadal będąc w Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniałą, wspólną zabawę zakończoną pyszną grochóweczką ugotowaną przez nasze Panie Kucharki :)
Była też okazja, aby pokazać, jak wspaniałą, inną formą rekreacji jest Nordic Walking. Od dwóch lat propagujemy ją w naszej dzielnicy. Dzięki biegowi do kolejnego treningu dołączyły nowe Ochotniczki. Zachęcamy kolejne :)
Nasza szkoła rozpoczęła cykl biegów w szkołach, ostatni odbędzie się 17 października. A uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i pucharów dla szkół będzie miało miejsce 18 października (sobota) podczas Krakowskiego Festiwalu Biegów. Wtedy tez odbędzie się losowanie nagród dla uczestników biegów przeprowadzonych w szkołach. Przewidziane są liczne atrakcyjne nagrody zarówno dla uczestników, jak i dla szkół, a nagrodą główną jest wycieczka do Brukseli połączona za zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowana przez p. Bogdana Wentę – byłego trenera reprezentacji mężczyzn w piłce ręcznej. ZAPRASZAMY!!!!
Organizatorom oraz Rodzinom DZIĘKUJEMy :)

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p