Tydzień Ekologii

TYDZIEŃ EKOLOGII w Szkole Podstawowej nr 89 18.09 – 25.09. 2014r.

Tydzień Ekologii rozpoczęliśmy apelami w klasach 4-6, zaprezentowano szczegóły dotyczące akcji w ramach, której zaprosiliśmy uczniów do klasopracowni przyrodniczej w której klasy 5a i 6b przygotowały pokaz doświadczeń ekologicznych. Każdy mógł dowiedzieć się: „Czy powietrze na naszym osiedlu jest zanieczyszczone?”, „Czy porosty są wskaźnikami czystego powietrza?”, „Dlaczego warto dbać o pszczoły?”, „Jak powstaje kwaśny deszcz?”, Jak powstaje efekt cieplarniany?” i poznać odpowiedzi na wiele innych pytań.

Klasy 6 wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata” wspólnie z nauczycielami posprzątano teren wokół szkoły. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty informujące o obchodach tygodnia ekologii. Warto wspomnieć, że odbył się również konkurs wiedzy ekologicznej w klasach 4 pt: „Las bliżej nas”, a uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali dinozaury z odpadów selekcjonowanych.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie organizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie „Nie ma wakacji od segregacji”. Klasy 4, 5 wyjeżdżają na warsztaty do siedziby firmy. W szkole prowadzimy ponadto zbiórkę odzieży, makulatury i zużytych baterii.
W imieniu nauczycieli przyrody bardzo dziękuję za duże zaangażowanie w nasze akcje ze strony rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Wioletta Bętkowska