Tydzień Ekologii

TYDZIEŃ EKOLOGII w Szkole Podstawowej nr 89 18.09 – 25.09. 2014r.

Tydzień Ekologii rozpoczęliśmy apelami w klasach 4-6, zaprezentowano szczegóły dotyczące akcji w ramach, której zaprosiliśmy uczniów do klasopracowni przyrodniczej w której klasy 5a i 6b przygotowały pokaz doświadczeń ekologicznych. Każdy mógł dowiedzieć się: „Czy powietrze na naszym osiedlu jest zanieczyszczone?”, „Czy porosty są wskaźnikami czystego powietrza?”, „Dlaczego warto dbać o pszczoły?”, „Jak powstaje kwaśny deszcz?”, Jak powstaje efekt cieplarniany?” i poznać odpowiedzi na wiele innych pytań.


Klasy 6 wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata” wspólnie z nauczycielami posprzątano teren wokół szkoły. Dodatkowo uczniowie przygotowali plakaty informujące o obchodach tygodnia ekologii. Warto wspomnieć, że odbył się również konkurs wiedzy ekologicznej w klasach 4 pt: „Las bliżej nas”, a uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowali dinozaury z odpadów selekcjonowanych.
Nasza szkoła uczestniczy w projekcie organizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie „Nie ma wakacji od segregacji”. Klasy 4, 5 wyjeżdżają na warsztaty do siedziby firmy. W szkole prowadzimy ponadto zbiórkę odzieży, makulatury i zużytych baterii.
W imieniu nauczycieli przyrody bardzo dziękuję za duże zaangażowanie w nasze akcje ze strony rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.


Wioletta Bętkowska

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP