Nauka przez zabawę

Nauka poprzez zabawę czyli esksperymentowanie jest proste i tanie.

W czwartek 12 czerwca 2014r w naszej szkole odbyla się II edycja festiwalu nauk przyrodniczych, tym razem pod patronatem Fundacji Kronenberga.

kronenberg

Uczniowie kl.1-6 i dzieci z oddziału zerowego  przekonali się, że każdy przez chwile może zostać naukowcem eksperymentatorem. Nie potrzeba do tego specjalnych laboratoriów. Wszystko co potrzeba można znaleźć w szkole, w domu, kupić w najbliższym sklepie. W trakcie festiwalu uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycieli przyrody  przygotowali i  prezentowali następujące krainy doświadczeń: świat pod mikroskopem, świat magnesów, świat dźwięku, świat na wyciągnięcie dłoni; tajemnice światła, tajemnice ciała ludzkiego,  niespodzianki i zagadki.

Pracownicy naukowi Instytutu Fizjlogii roślin im. Franciszka Górkiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie  zorganizowali warsztaty dla klas 4 i 5. W trakcie warsztatów można się było dowiedzieć: Gdzie możemy znaleźć białko w roślinie? Jak wyglada fotografia na liściu – jak znaleźć skrobię? Czy rośliny potrafią się poruszać? – nastie i tropizmy, Jak rośliny wpływają na siebie? – allelopatia; Gdzie znaleźć sól – nie tylko z kopalni (kryształka);  Jak wyhodowac roślinę w kulturach in vitro itd.

W czasie festiwalu pomocą  uczniom służyli wolontariusze pracownicy  Banku City Handlowego, za co im sedecznie dziękujemy. Fundacja Kronenberga ufundowała pomoce naukowe do pracowni przyrodniczej takie jak: mikroskopy, tellurium, magnesy, model ludzkiego serca, globusy indukcyjne.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, uczniom i nauczycielom za tak liczne  odwiedzenie  pracowni przyrodniczych i zapraszamy w przyszłym roku.

Nauczyciele przyrody:

Alicja Klimek, Wioletta Bętkowska, Maria Cygal