Nauka przez zabawę

Nauka poprzez zabawę czyli esksperymentowanie jest proste i tanie.

W czwartek 12 czerwca 2014r w naszej szkole odbyla się II edycja festiwalu nauk przyrodniczych, tym razem pod patronatem Fundacji Kronenberga.

kronenberg

Uczniowie kl.1-6 i dzieci z oddziału zerowego  przekonali się, że każdy przez chwile może zostać naukowcem eksperymentatorem. Nie potrzeba do tego specjalnych laboratoriów. Wszystko co potrzeba można znaleźć w szkole, w domu, kupić w najbliższym sklepie. W trakcie festiwalu uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem nauczycieli przyrody  przygotowali i  prezentowali następujące krainy doświadczeń: świat pod mikroskopem, świat magnesów, świat dźwięku, świat na wyciągnięcie dłoni; tajemnice światła, tajemnice ciała ludzkiego,  niespodzianki i zagadki.

Pracownicy naukowi Instytutu Fizjlogii roślin im. Franciszka Górkiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie  zorganizowali warsztaty dla klas 4 i 5. W trakcie warsztatów można się było dowiedzieć: Gdzie możemy znaleźć białko w roślinie? Jak wyglada fotografia na liściu – jak znaleźć skrobię? Czy rośliny potrafią się poruszać? – nastie i tropizmy, Jak rośliny wpływają na siebie? – allelopatia; Gdzie znaleźć sól – nie tylko z kopalni (kryształka);  Jak wyhodowac roślinę w kulturach in vitro itd.

W czasie festiwalu pomocą  uczniom służyli wolontariusze pracownicy  Banku City Handlowego, za co im sedecznie dziękujemy. Fundacja Kronenberga ufundowała pomoce naukowe do pracowni przyrodniczej takie jak: mikroskopy, tellurium, magnesy, model ludzkiego serca, globusy indukcyjne.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, uczniom i nauczycielom za tak liczne  odwiedzenie  pracowni przyrodniczych i zapraszamy w przyszłym roku.

Nauczyciele przyrody:

Alicja Klimek, Wioletta Bętkowska, Maria Cygal 

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP