Inicjatywa - "Angielski 5 razy w tygodniu"

Szanowni Rodzice

Nasza szkoła wyraziła wstępną chęć udziału w inicjatywie „Angielski 5 Razy w Tygodniu” polegającą na zapewnieniu dodatkowych, bezpłatnych zajęć z języka angielskiego. Inicjatywa działa już od ponad miesiąca w trzech krakowskich szkołach. Do obecnie istniejących zajęć z języka angielskiego dodajemy brakujące godziny w celu uzyskania codziennie 1 h tego języka przez 5 dni w tygodniu.


Nie będą to zajęcia z ocenami i zadawaniem zadań domowych, z wyjątkiem klas przygotowujących ang1
się do egzaminu z języka angielskiego, np. klasy maturalne. Wtedy te lekcję będą służyły do lepszego opanowania materiału egzaminacyjnego.

W inicjatywie bierze udział ponad 100 placówek oświatowych z terenu Krakowa oraz ponad 30 000 dzieci. Zajęcia będą finansowane z budżetu obywatelskiego, jeżeli projekt uzyska Państwa akceptację w drodze głosowania.
Budżet obywatelski jest nowością w naszym mieście, aczkolwiek sam pomysł od ponad 4 lat działa w ponad 100 miastach w Polsce. Idea jest następująca : prezydent oraz radni wydzielają część budżetu miasta i sami mieszkańcy w drodze głosowania wybierają bezpośrednio, na co mają zostać wydane pieniądze. Między 27 września a 5 października 2014 odbędzie się w całym Krakowie głosowanie w tej sprawie. Budżet został podzielony na dwie części.
a) część miejska- 2 700 000 zł

b) część dzielnicowa- 1 800 000 zł- 18 razy po 100 000 zł.

ang2

Część dzielnicowa jest przeznaczona na remonty chodników czy budowę parków.

Część miejska ma służyć realizacji zadań wykraczających poza dzielnicę. Do tej części został zgłoszony pomysł dodatkowych lekcji z języka angielskiego.


Ostateczna decyzja należy do Państwa. Na dole kartki, którą otrzymali dzisiaj uczniowie znajdą Państwo ankietę. Prosimy o jej wypełnienie i przekazanie dziecku do oddania wychowawcy klasy.


Jeżeli mają Państwo więcej pytań, proszę o zapoznanie się z stroną internetową www.InicjatywaAngielski.pl lub wysłanie emaila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP