Wystrzałowe śniadanka, czyli radosne pożegnanie z bułeczką.

W marca 2014r. powołano Zespół Promujący Zdrowie składający się z uczniów klasy 6b.
Skład zespołu: Jakub Szarański (szef), Jacek Janczewski, Sebastian Kosmala, Emilia Latała, Marek Metzler, Barłomiej Para, Karolina Skrzypińska, Magdalena Szot, Natalia Karczewska, Karol Wieczorek i inni.


10 marca 2014r. zgłoszono udział zespołu w konkursie "Czas na zdrowie" organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. W I etapie zwanym rozgrzewką opracowano plan działań, scenariusz festynu oraz prezentację o zasadach zdrowego żywienia. Zespół przygotował apel poświęcony zdrowemu odżywianiu. W trakcie spotkań z uczniami przedstawiono prezentację "Wystrzałowe śniadanka czyli radosne pożegnanie z bułeczką", doświadczenie pokazujace ile cukru zawiera butelka coli oraz propozycje II śniadań własnoręcznie wykonanych przez uczniów. Pokazano: kanapki z białym serem ze szczypiorkiem i rzodkiewką, sałatki owocowe, krojone warzywa, sok z pomarańczy robiony w domu, galaretki owocowe, musli z orzechami, mufliny z orzechami, ciasto marchewkowe itd.

Oto przepis na ciasto marchewkowe przygotowane przez K. Wieczorka.


Składniki:
200g - margaryny Kasi
2 szklanki marchewki startej drobno (300g)
4 jajka
1/2 szklanki cukru (120g)
2 szklanki mąki (320g)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżeczki sody oczyszczonej
Szczypta soli


Wykonanie :
Kasię rozpuścić. Jajka zmiksować z cukrem, dodać połowę mąki połączonej z proszkiem do pieczenia, soda i solą, wszystko wymieszać. Dodać starta marchewkę, wsypać resztę mąki, połączyć. Następnie wlać ostudzoną Kasię wszystko bardzo dokładnie wymieszać. Przelać ciasto do formy (o średnicy ok. 26cm) wysmarowanej Kasią i posypanej bułką tartą. Piec 45 minut w temperaturze 180*


Smacznego !!!

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP