Ratujemy i uczymy ratować

 „Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielić pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie”! Jedno zdanie, a jak wiele treści w sobie zawiera. Zwraca uwagę na bardzo ważne aspekty naszego życia. Coraz częściej słyszymy w mediach o tym, że dziecko zadzwoniło po pogotowie, wezwało pomoc do poszkodowanego, zachowało się, jak dorosły człowiek. To są bardzo dobre wiadomości świadczące o postępującej edukacji z pierwszej pomocy.

Od czterech lat w naszej szkole realizowany jest projekt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Nauczyciele świetlicy każdego roku prowadzą zajęcia w kl. I – III mające na celu zapoznać uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Chodzi o to, by już od najmłodszych lat uwrażliwić dzieci na potrzeby innych ludzi, by w momencie zaistniałej sytuacji uczeń wiedział, jak się zachować, co robić, by pomóc drugiemu człowiekowi. Dlatego staramy się przekazać naszym uczniom nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną na ten temat, ale przede wszystkim nasze dzieci mają możliwość ćwiczeń praktycznych. Na fantomach, które podarowała nam WOŚP wykonują resuscytację, wiedzą, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, znają numery telefonów służb ratowniczych w Polsce. Każdy etap udzielania pomocy jest omawiany na poszczególnych zajęciach, na których dzieci poznają łańcuch przeżycia. Trzeba powiedzieć, że zajęcia cieszą się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie biorą udział w ćwiczeniach praktycznych, słuchają i zadają pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy.  
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, jeżeli będzie taka potrzeba zostanie dobrze wykorzystana i nikt nie będzie miał oporów, by pomóc potrzebującemu.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP