UPAMIĘTNIENIE 200.ROCZNICY POLSKIEGO ROMANTYZMU

29 listopada w naszej szkole odbyło się szkole czytanie poezji romantycznej. W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę początku polskiego romantyzmu. Jest to znakomita okazja do tego, by również w naszych szkolnych murach poezja romantyczna rozbrzmiała głosem młodych ludzi chętnych do włączenia się w upamiętnienie tego doniosłego dla naszej polskiej kultury wydarzenia.


Uczniowie naszej szkoły, przy dźwiękach romantycznej muzyki, czytali z wielkim zaangażowaniem ballady i romanse. Wielu z nich zadbało o stylizowane stroje. Całemu wydarzeniu sprzyjała rodem z romantycznych wierszy i poematów zaglądająca zza okien mglista aura. Echa małżeńskich zbrodni, snujących się mar i duchów romantycznych kochanków na długo pozostaną w pamięci niejednego zasłuchanego ucznia.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP