5D na szlaku Św. Stanisława w Krakowie

Szlak turystyczny śladami św. Stanisława biegnie od katedry na Wawelu, poprzez min. zespół klasztorny oo. Paulinów na Skałce. Łączy nie tylko miejsca związane z kultem świętego, ale też inne zabytki i obiekty sakralne.

13 maja naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Katedry na Wawelu - miejsca koronacji królów oraz ich pochówków. Znajdują się tutaj także groby zasłużonych Polaków. W głównej nawie katedry wznosi się sarkofag św. Stanisława. Na jednej z wież katedry umieszczony jest Dzwon Zygmunta. Po przejściu wąskich korytarzy oraz schodów udało nam się go również zobaczyć. Z okien wieży podziwialiśmy piękny krajobraz Krakowa.
Idąc wzdłuż bulwaru Wisły nie mogliśmy przejść obojętnie obok pomnika psa Dżoka- który przeszedł do legendy jako pies- symbol wierności.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Skałka a dokładnie Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
Przechodząc przez Rynek zwiedziliśmy Kościół Mariacki.
Naszym przewodnikiem i osobą, która przekazała wiele ciekawych informacji dotyczących historii odwiedzonych przez nasz obiektów sakralnych był ksiądz Paweł.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP