Zaszczep dziecko w „Żeromskim”. Pfizer czeka!

Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin.

Zarejestruj swoje dziecko na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia, a jeśli jest taka potrzeba - zaszczepimy małego pacjenta w warunkach szpitalnych. Nasze punkty szczepień są czynne od godz. 8 do 18.

W każdym punkcie, w każdym terminie, osobą kwalifikującą jest lekarz, zatem każdy nasz termin jest dostępny także dla dzieci. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego (najczęściej rodzica)  jest obowiązkowa!

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat, młodzież w wieku 16 do 18 lat lub dorosłego można zarejestrować:

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka?

- przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.

- jeżeli dziecko ma skończone 16 lat – także ono musi podpisać zgodę na szczepienie.

- kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.

- dzieci do ukończenia 16 roku życia szczepimy w obecności rodziców. Nastolatki, które ukończyły 16 rok życia mogą przyjść bez rodziców, za to z podpisanym przez rodzica zgodą na szczepienie.  Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków tutaj:

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Dlatego zapisując dziecko do szczepienia, proszę zwracać uwagę na to, jaka szczepionka jest w wybranym terminie podawana w konkretnym punkcie szczepień.

Zaprasza serdecznie

Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego