Tydzień Mózgu.

Klasy 7 w przyszłym tygodniu na lekcjach biologii będą uczestniczyć w wykładzie „Czym karmić mózg?”.
Najdoskonalszy narząd, pomimo, że stanowi 2% masy naszego ciała steruje naszymi działaniami. W nocy naprawia mikrouszkodzenia i segreguje wszystkie informacje, które przetworzyliśmy podczas dnia, dlatego tak ważny jest sen.

Godzinę przed snem nie powinniśmy korzystać ze smartfonów czy komputera, ponieważ niebieskie światło zaburza wydzielanie melatoniny – hormonu snu. W takim razie czym karmić mózg?
- świeże powietrze dotlenia mózg
- kwasy omega 3,6 są ważne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, a znajdziemy je?

W tłuszczach roślinnych, orzechach i rybach do tego odpowiednia ilość błonnika i wody.
Cudowny narząd waży mniej niż 1,5 kg, a zużywa aż 20% energii dostarczonej z jedzenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mózgu kliknij na poniższy link:)
Wykład dr Adriany Kloskowskiej jest dostępny tylko do końca marca. Polecam wszystkim uczniom i nie tylko.
Wioletta Bętkowska – nauczycielka biologii.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p