Zdrowie na talerzu czyli jak jeść oczami i nie tylko

Czy bez zmysłów smaku, węchu i dotyku jedzenie sprawiałoby nam przyjemność? Pewnie stałoby się ono uciążliwą czynnością, przerywaną po zaspokojeniu pierwszego głodu. Byłoby nam obojętne, co jemy, pochłanialibyśmy jedzenie i nie byłoby ono dla nas przyjemnością.

Jeśli potrawa ładnie pachnie, dobrze smakuje i pięknie wygląda to mamy na nią większy apetyt. Ten fakt stał się inspiracją dla nauczycieli zespołu przyrodniczego do zorganizowania konkursu „Zdrowie na talerzu czyli jak jeść oczami i nie tylko”. Konkurs szczególnie wśród uczniów klas 1-4 cieszył się zainteresowaniem za co bardzo Wam dziękujemy.
Warto przygotować kolorowe i smaczne posiłki, a sposób ich podania ma znaczenie. Nawet nielubiane warzywa (witamina C) czy ryby, chude mięso, produkty mleczne (źródło witaminy D) będą nas kusić jeśli będą podane w ciekawej formie. Zerknijcie na wyniki konkursu i zdjęcia poniżej:).

Zdrowie na talerzu czyli jak jeść oczami i nie tylko" - wyniki
klasy 1-3
I miejsce - Paulina Wąsik klasa 1a
II miejsce - Piotr Kowalewski klasa 2b
III miejsce - Eryk Mirek klasa 3b

wyróżnienia:
Mateusz Chmura klasa 2b
Helena Czarniak klasa 1c
Artur Kycior 3b
Wiktor Michniewski klasa 3b

klasy 4-8
I miejsce - Oliwia Brzyska klasa 4d
II miejsce - Amelia Kania klasa 4d
III miejsce - Oskar Solarz klasa 4b

wyróżnienia:
Weronika Nowak klasa 5b
Daria Szmigiel klasa 4b
Blanka Szczoczarz klasa 4d
Franciszek Bazański klasa 4d

Serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy rozdamy po powrocie do szkoły. Każdy uczeń, który brał udział w konkursie otrzyma pozytywną uwagę z zachowania.

 

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP