Razem na święta

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które są czasem niezwykłym i magicznym. W tym okresie wielu z nas obdarowuje swoich bliskich i przyjaciół. Mimo obecnej trudnej sytuacji staramy się nie zapominać o ludziach potrzebujących pomocy.

Niestety naszym wolontariuszom nie udało się w tym roku zorganizować kiermaszu bożonarodzeniowego, z którego dochód przekazywany był zwykle hospicjum Alma Spei. Podjęliśmy za to inne działania będące dowodem na to, że nie jest nam obojętny los drugiego człowieka.

Uczniowie klas 7b i 8a wzięli udział w akcji SPEŁNIJ ŚWIĄTECZNE MARZENIA, przygotowując prezenty dla 4-letniego Tomka (podopiecznego hospicjum Alma Spei) i jego rodziny. Gorąco dziękujemy rodzicom, którzy zakupili i przygotowali świąteczne prezenty!

Przystąpiliśmy do akcji MEN „Razem na święta”, której celem jest dostrzec ludzi potrzebujących pomocy, wsparcia i dobrego serca. W naszym otoczeniu na pewno znajdzie się ktoś, kto czeka na uśmiech lub miły gest z naszej strony. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Już jutro rozpoczyna się akcja CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA, do udziału w której gorąco zachęcamy. Szczegóły na stronie:

http://pck.malopolska.pl/akcja-swiateczna-czerwonokrzyska-gwiazdka-2020/ 

Zachęcamy też do wzięcia udziału w warsztatach kartek świątecznych organizowanych w niedzielę 13 grudnia przez MCK w formie transmisji online:

https://mck.krakow.pl/aktualnosci/christmas-card-live-workshops 

Wykonane własnoręcznie kartki świąteczne z zapisanymi życzeniami można przekazać bliskim lub sąsiadom (np. poprzez wrzucenie przesyłek do skrzynek pocztowych), a przygotowanymi przez siebie pierniczkami obdarować osoby starsze i samotne.

Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Serce i kartka świąteczna dla podopiecznych hospicjum". Dzieci przygotowały także pierniczki, które wraz z zebraną kwotą pieniężną przekazane zostały potrzebującym.

Zachęcamy wszystkich do działania! BĄDŹMY RAZEM W TE ŚWIĘTA!

 

 

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP