Klasa Ia uzyskała dyplom Fundacji Uniwersytetu Dzieci

W związku z realizacją projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” klasa Ia uzyskała dyplom Fundacji Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie w czasie realizowania projektu odkrywali tajemnice przyrody, zobaczyli np. Gdzie mieszkają jeże?, Komu potrzebne są dżdżownice?, Jak tropić zwierzęta? oraz rozwiązywali wiele innych zagadek przyrodniczych.

Poznawali prawa panujące w naturze oraz przekonali się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia, tworzyli notatki i samodzielnie wyciągali wnioski. Ponadto, dzieci poznały wiele gatunków roślin i zwierząt oraz dowiedziały się o konieczności ochrony przyrody. Lekcje pełne były eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Podczas projektu dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię, trenowały pracę w grupie i prezentowanie swoich wypowiedzi na forum oraz uczyły się szacunku wobec zdania innych.