PRACOWITY MIESIĄC WOLONTARIUSZY

Grudzień to miesiąc, w którym wolontariusze mają ręce pełne roboty. Ich zaangażowanie w różnego rodzaju akcje przedstawia się następująco:

AKCJA 1 – ANIOŁKI DLA HOSPICJUM - osoby obdarzone talentem plastycznym wykonały aniołki, które przekazane zostały hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

AKCJA 2 – WARSZTATY TWÓRCZE - udział w zajęciach twórczych, podczas których wykonano bałwanki sprzedawane na kiermaszu bożonarodzeniowym.

AKCJA 3 – CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA – zbiórka artykułów żywnościowych dla ludzi najuboższych we współpracy ze szkolnym kołem PCK.

AKCJA 4 - GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA – zaangażowanie w zbiórkę karmy i koców dla zwierzaków z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psie Pole”.

AKCJA 5 – I Młodzieżowe Dni Wolontariatu – udział wolontariuszy w imprezie podsumowującej dni wolontariatu, podczas której zaprezentowano dobre praktyki oraz obszary, w których młodzi ludzie mogą podejmować działania na rzecz innych.

AKCJA 6 – PODARUJ SKARPETĘ – zbiórka skarpet dla ubogich. Rozdawanie paczek świątecznych podczas Wigilii dla bezdomnych na Rynku Głównym w Krakowie.

AKCJA 7 – KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY – sprzedaż ozdób świątecznych i ciast. Przekazanie zebranej kwoty dzieciom z hospicjum Alma Spei w Krakowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ogromną chęć niesienia pomocy innym! Wasze działania z pewnością wywołały niejeden uśmiech na twarzy innego, często opuszczonego, samotnego lub chorego człowieka. Niech słowa Jana Pawła II będą dla Was motorem do dalszego działania:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.