Smaki PRL-u czyli warsztaty dla klas 5-8.

Dzisiejsi 40-latkowie i osoby starsze pamiętają czasy PRL-u czyli Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Na lekcjach biologii w klasach 5-8 rozpoczeliśmy warsztaty: "Smaki PRL-u". Lata 1952 – 1989 były trudnym czasem dla Polski i Polaków. Szara rzeczywistość, puste półki w sklepach, kolejki, katrki na żywność i inne produkty, ograniczenie wolności i swobody wielu ludzi.

Z pozytywów należy wymienić: więcej czasu dla bliskich, wspólne zabawy, kreatywność, aby wyczarować coś z niczego podczas zabawy czy gotowania.

O smakach PRL-u opowiedzą Różą Kalandyk i Julia Warunek uczennice klasy 8 a. Dla tych do których nie uda nam się dotrzeć zamieszczamy prezentację z tego wydarzenia. Smaki: wuzetki, bloku czekoladowego, niedzielnego rosołu z kotletem schabowym z zasmażaną kapustą i ziemniakamiczy świąteczny karp w panierce na pewno przypomni Waszym dziadkom może rodzicom czasy młodości. Dania miały dostarczać energii, niekoniecznie być zdrowe. Opierały się na daniach mącznych i mięsnych. Warto jednak poznać smaki naszych przodków. Niech okres świąt i ferii świątecznych bedzie czasem, aby porozmawiać z dziadkami i rodzicami jakie potrawy królowały wtedy na stołach jak czas wolny spędzały dzieci i młodzież. Warto zrobić taki wywiad z dziadkami, ponieważ w styczniu nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zaproszą uczniów do projektu – konkursu: "Zabawy z dawnych lat".
Link do prezentacji: https://docs.google.com/presentation/d/1iBVyutsHgaRzzpKMY09v3hj7SOeqD-m-zVOmqvwoI04/edit?usp=sharing

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP