Smaki PRL-u czyli warsztaty dla klas 5-8.

Dzisiejsi 40-latkowie i osoby starsze pamiętają czasy PRL-u czyli Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Na lekcjach biologii w klasach 5-8 rozpoczeliśmy warsztaty: "Smaki PRL-u". Lata 1952 – 1989 były trudnym czasem dla Polski i Polaków. Szara rzeczywistość, puste półki w sklepach, kolejki, katrki na żywność i inne produkty, ograniczenie wolności i swobody wielu ludzi.

Z pozytywów należy wymienić: więcej czasu dla bliskich, wspólne zabawy, kreatywność, aby wyczarować coś z niczego podczas zabawy czy gotowania.

O smakach PRL-u opowiedzą Różą Kalandyk i Julia Warunek uczennice klasy 8 a. Dla tych do których nie uda nam się dotrzeć zamieszczamy prezentację z tego wydarzenia. Smaki: wuzetki, bloku czekoladowego, niedzielnego rosołu z kotletem schabowym z zasmażaną kapustą i ziemniakamiczy świąteczny karp w panierce na pewno przypomni Waszym dziadkom może rodzicom czasy młodości. Dania miały dostarczać energii, niekoniecznie być zdrowe. Opierały się na daniach mącznych i mięsnych. Warto jednak poznać smaki naszych przodków. Niech okres świąt i ferii świątecznych bedzie czasem, aby porozmawiać z dziadkami i rodzicami jakie potrawy królowały wtedy na stołach jak czas wolny spędzały dzieci i młodzież. Warto zrobić taki wywiad z dziadkami, ponieważ w styczniu nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zaproszą uczniów do projektu – konkursu: "Zabawy z dawnych lat".
Link do prezentacji: https://docs.google.com/presentation/d/1iBVyutsHgaRzzpKMY09v3hj7SOeqD-m-zVOmqvwoI04/edit?usp=sharing

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.