„Klasy trzecie dla Niepodległej”

Dnia 12 listopada odbył się apel klas trzecich z okazji 11 listopada. Uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele poprzez przedstawione treści wyrazili swój patriotyzm i szacunek do Ojczyzny. Dzieci z klasy III a i III d przygotowały krótki program artystyczny i w pigułce zapoznały swoich kolegów i koleżanki z historią Polski Niepodległej.

Na koniec zorganizowany był pokaz mody historycznej, który przybliżył nam okres dwudziestolecia międzywojennego. Dzieci w sposób fantastyczny wcieliły się w postacie z tego czasu. Mieliśmy Marszałka Piłsudskiego, elegantów i elegantki miejskie, żołnierzy itp. Temat konkursu bardzo dzieci zainspirował.
Mamy nadzieję, że w każdym następnym roku będzie coraz większe grono jego uczestników i uczniowie młodszych klas w interesujący i nietypowy sposób przybliżą historię naszej Ojczyzny.