„Dzieci Szkoły Podstawowej nr 89 Seniorom”

Pierwszego października był Dzień Seniora. Z tej okazji grupa uczniów klasy III d pod kierunkiem wychowawcy przygotowała krótki występ słowno – muzyczny. Scenariusz opracowała Pani Bożena Dziegiel – nauczyciel świetlicy. Uczniowie pod opieką obu Pań dnia 17 października udali się do Klubu Mirage, by świętować razem z Seniorami to ważne święto.

W czasie recytacji i śpiewania piosenek z lat młodości naszych Gospodarzy dało się zauważyć nie tylko radość, ale i wzruszenie. Na koniec uczniowie naszej szkoły wręczyli Seniorom drobne upominki wykonane przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Popołudnie minęło wszystkim w bardzo przyjemnej atmosferze. Ważne jest, by uczyć młodych szacunku do osób starszych. Należy dbać o dobre relacje międzypokoleniowe, dlatego nie chcemy poprzestać tylko na tym jednorazowym spotkaniu.