„Ratujemy i uczymy ratować” - 3d

Klasa IIId i grupa przedszkolaków z Przedszkola Akuku biorą udział w projekcie WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia realizowane są co drugi czwartek. Spotykamy się, by wspólnie krok po kroku uczyć się udzielania pierwszej pomocy. Dzieci chętnie i bez oporu chcą brać udział we wszelkiego rodzaju ćwiczeniach.

Są zainteresowane tematem i aktywnie uczestniczą w lekcjach. Mamy już za sobą pierwsze tematy, czyli: „Bezpieczeństwo ratownika”, „Wezwanie pomocy i sprawdzenie oddechu”. Przed nami kolejne etapy łańcucha przeżycia. Po skończeniu tego cyklu chcemy się zająć bezpieczeństwem w ruchu drogowym i nie tylko. Mamy nadzieję, że nasze lekcje pomogą dzieciom w codziennym funkcjonowaniu i dadzą poczucie bezpieczeństwa, bo o to przecież chodzi. Relacje z kolejnych lekcji będą za-mieszczane na bieżąco na stronie szkoły.