Spotkania z serii „Ludzie z pasją”.

W dniu 9 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Dagmarą Bożek – Andryszczak współautorką książki „Dom pod biegunem”. Prelekcja dotyczyła pustyń lodowych i odbyła się w sali przyrodniczej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 6 b, c, f oraz uczniowie klas 4 uczęszczający na zajęcia koła przyrodniczego.

Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących lodowców, pogody, klimatu i życia w stacji badawczej. Zadawali mnóstwo pytań. Było to niesamowite spotkanie, ponieważ Pani Dagmara uczestniczyła w 35 Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie w latach 2012-2013 oraz w 40 Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w latach 2015-2016.
Pani Dagmara Bożek – Andryszczak podarowała nam swoją książkę „Dom pod biegunem” ze specjalną dedykacją. Wspólnie z mężem wpadli na niezwykły pomysł wysłania aplikacji na wyprawę pod biegun i od tego zaczęła się ta niesamowita historia i pasja, która trwa do dzisiaj.
Bardzo dziękujemy.
PS. Książka dostępna w naszej bibliotece. Miłej lektury :)

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP