Spotkania z serii „Ludzie z pasją”.

W dniu 9 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Dagmarą Bożek – Andryszczak współautorką książki „Dom pod biegunem”. Prelekcja dotyczyła pustyń lodowych i odbyła się w sali przyrodniczej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 6 b, c, f oraz uczniowie klas 4 uczęszczający na zajęcia koła przyrodniczego.

Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących lodowców, pogody, klimatu i życia w stacji badawczej. Zadawali mnóstwo pytań. Było to niesamowite spotkanie, ponieważ Pani Dagmara uczestniczyła w 35 Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie w latach 2012-2013 oraz w 40 Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w latach 2015-2016.
Pani Dagmara Bożek – Andryszczak podarowała nam swoją książkę „Dom pod biegunem” ze specjalną dedykacją. Wspólnie z mężem wpadli na niezwykły pomysł wysłania aplikacji na wyprawę pod biegun i od tego zaczęła się ta niesamowita historia i pasja, która trwa do dzisiaj.
Bardzo dziękujemy.
PS. Książka dostępna w naszej bibliotece. Miłej lektury :)