Europejski Dzień Języków Obcych 2019

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach plastycznych.

W konkursie pt. „Plakat promujący naukę języków obcych” zwyciężyła Liwia Winiarska z kl. 8c. Drugi konkurs pt. „Ilustracja niemieckiego przysłowia” wygrała Malwina Zębala z kl. 7a. Uczniowie mieli również okazję wykazać się znajomością słówek w języku niemieckim rozwiązując ciekawe zadania przygotowane i prezentowane na szkolnym korytarzu. Za poprawnie wykonane zadania każdy mógł zdobyć słodką nagrodę. Dodatkowo klasy 7a, 7 e i 8 a sprawdzały swoją wiedzę w zakresie znajomości języków obcych rozwiązując testy z wykorzystaniem tabletów i aplikacji kahoot.
A oto pozostałe wyniki konkursów plastycznych:
„Plakat promujący naukę języków obcych”
I miejsce - Liwia Winiarska kl. 8c
II miejsce - Piotr Syrek kl. 4c i Kacper Wścisło kl. 4c
III miejsce - Patrycja Ziętara kl. 4c
Wyróżnienia: Nadia Ostałowska kl. 4a, Noemi Ostałowska kl. 4a i Magda Ciszowska kl. 6f.
„Ilustracja niemieckiego przysłowia”
1 miejsce – Malwina Zębala kl. 7a
2 miejsce – Liwia Winiarska kl. 8c
3 miejsce – Veronica Franas kl. 8b
Wyróżnienia: Marta Tomczyk kl. 7b, Jakub Połomski kl. 7a, Dagmara Banach kl. 7c
Gratulujemy zwycięzcom! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższych apelach wychowawczych.