Projekt „Lekcja inaczej w klasie IId”

W klasie IId zakończyliśmy właśnie projekt „Lekcja inaczej”. Uczniowie w poszczególnych grupach mieli za zadanie przygotować temat, który ich fascynuje i interesuje oraz przedstawić go swoim kolegom i koleżankom w taki sposób, by uczestniczący w zajęciach czuli niedosyt i sami zaczęli zgłębiać tę wiedzę.

 

Muszę przyznać, że pomysły były bardzo wyszukane. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pokazały, iż nawet tak mały człowiek jest w stanie robić wielkie rzeczy. Nie tylko tematy były ciekawe, np. „Zwierzęta krainy lodów”, „Gospodarstwo rolne”, „Historia jujitsu”, ale i sposób prezentacji nas zachwycił. Dziewczynki, które przebrały się za zwierzęta z krain lodu – lis polarny, niedźwiedź polarny i pingwin na długo pozostaną w naszej pamięci, a te babeczki wkomponowane w tematykę – mistrzostwo świata! Nie sądziłam, że lekcja o jujitsu może tak zainteresować nie tylko chłopców, ale i dziewczynki. Natomiast temat o rolnictwie zbiegł się z naszym programem i pomógł uczniom jeszcze lepiej zapamiętać nazwy zbóż i co z nich otrzymujemy. Podsumowując, uważam, że lekcje prowadzone przez uczniów dają bardzo wiele nie tylko tym, którzy je przygotowują, ale też wszystkim pozostałym. Dzieciaki uczą się już od małego, jak siebie zaprezentować, pokonują swoje słabości, nieśmiałość. Dla mnie ogromnym sukcesem jest to, że niektóre osoby mające problem z publicznym wystąpieniem na środku sali, dały radę i przełamały swoje lęki. Oni wiedzą o kim piszę – Gratulacje moje kochane dzieciaki!!! to dla Was wszystkich. W trzeciej klasie będziemy dalej rozwijać swoje talenty.

Komunikaty

Informujemy, że w dniach 3.08.2020 - 7.08.2020 sekretariat szkoły będzie NIECZYNNY

 


 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP