Dni Zdrowia 2019 - podsumowanie

Jak co roku w ostatnim tygodniu maja obchodzimy Dni Zdrowia. W tym roku cały tydzień obfitował w wiele wydarzeń promujących zdrowie.

Wystawa plakatów poświęcona szkodliwemu działaniu nikotyny i innych substancji smolistych na organizm człowieka.
Roztańczone przerwy, gdzie każdy mógł zatańczyć układy taneczne przygotowane przez uczniów klasy 5 d do znanych piosenek.
We wtorek 28 maja na wszystkich korytarzach uczniowie klas 5-8 zapraszali do ciekawych konkursów, quizów o zdrowiu, połączonych ze zdrowym poczęstunkiem.
Środa 29 maja to był dzień gier planszowych, choć nie tylko. Gry przygotowali nasi uczniowie. Każdy mógł pograć w chińczyka, scrable czy wyruszyć w podróż, gdzie czekało wiele przygód do tego karty uno, twister i wiele innych atrakcji. Na pewno to powtórzymy, bo pomysł świetnie się sprawdził.
W czwartek 30 maja podczas apeli uczennice klasy 8 a Ola Bojko i Gabrysia Cholewa przygotowały i zaprezentowały prezentację: „Dlaczego hałas szkodzi?”. Rozstrzygnięto konkurs „Mój pomysł na zabawę bez hałasu” dla klas 4-7. Dokonano ewaluacji ankiety: „Co nasi uczniowie sądzą o hałasie?”. Wszyscy w szkole skarżymy się na hałas, szczególnie podczas przerw śródlekcyjnych. Zamiast biegać i krzyczeć proponujemy: zjeść śniadanie, porozmawiać, zagrać w ciekawą grę planszową, zabawę grupową lub potańczyć.
W przyszłym roku szkolnym chcemy jeszcze bardziej zaangażować starszych uczniów do wspólnej zabawy z młodszymi kolegami i koleżankami podczas przerw. Podpowiadamy, że może warto dowiedzieć się jak spędzali przerwy w szkole nasi dziadkowie. To może być inspiracją jak ciekawie spędzić przerwę.
Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy pomogli mi w realizacji tego ważnego wydarzenia przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i życie.
W. Bętkowska