Dni Zdrowia 2019 - podsumowanie

Jak co roku w ostatnim tygodniu maja obchodzimy Dni Zdrowia. W tym roku cały tydzień obfitował w wiele wydarzeń promujących zdrowie.

Wystawa plakatów poświęcona szkodliwemu działaniu nikotyny i innych substancji smolistych na organizm człowieka.
Roztańczone przerwy, gdzie każdy mógł zatańczyć układy taneczne przygotowane przez uczniów klasy 5 d do znanych piosenek.
We wtorek 28 maja na wszystkich korytarzach uczniowie klas 5-8 zapraszali do ciekawych konkursów, quizów o zdrowiu, połączonych ze zdrowym poczęstunkiem.
Środa 29 maja to był dzień gier planszowych, choć nie tylko. Gry przygotowali nasi uczniowie. Każdy mógł pograć w chińczyka, scrable czy wyruszyć w podróż, gdzie czekało wiele przygód do tego karty uno, twister i wiele innych atrakcji. Na pewno to powtórzymy, bo pomysł świetnie się sprawdził.
W czwartek 30 maja podczas apeli uczennice klasy 8 a Ola Bojko i Gabrysia Cholewa przygotowały i zaprezentowały prezentację: „Dlaczego hałas szkodzi?”. Rozstrzygnięto konkurs „Mój pomysł na zabawę bez hałasu” dla klas 4-7. Dokonano ewaluacji ankiety: „Co nasi uczniowie sądzą o hałasie?”. Wszyscy w szkole skarżymy się na hałas, szczególnie podczas przerw śródlekcyjnych. Zamiast biegać i krzyczeć proponujemy: zjeść śniadanie, porozmawiać, zagrać w ciekawą grę planszową, zabawę grupową lub potańczyć.
W przyszłym roku szkolnym chcemy jeszcze bardziej zaangażować starszych uczniów do wspólnej zabawy z młodszymi kolegami i koleżankami podczas przerw. Podpowiadamy, że może warto dowiedzieć się jak spędzali przerwy w szkole nasi dziadkowie. To może być inspiracją jak ciekawie spędzić przerwę.
Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy pomogli mi w realizacji tego ważnego wydarzenia przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i życie.
W. Bętkowska

Komunikaty

Informujemy, że w dniach 3.08.2020 - 7.08.2020 sekretariat szkoły będzie NIECZYNNY

 


 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP