Tygodniowe warsztaty z języka niemieckiego

W dniach 6-10 maja gościliśmy w naszej szkole dwie studentki z Salzburga, które realizowały projekt pt. „Ich lebe gesund, czyli żyję zdrowo”. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas ósmych, którzy przez cały tydzień rozwijali swoje kompetencje językowe wykonując różne zadania w języku niemieckim.

Każdy dzień poświęcony był jednemu modułowi: np. zdrowemu odżywianiu, aktywności fizycznej, utrzymaniu dobrej kondycji itp. Uczniowie poznawali także tradycje austriackie takie jak: zwyczaje, typowe potrawy, pieśni i tańce. Jeden dzień poświęcony został na zapoznanie studentek z naszą „małą ojczyzną” czyli Nową Hutą. W trakcie wycieczki uczniowie opowiadali studentkom o najbardziej znanych obiektach Nowej Huty w języku niemieckim. Na zakończenie całego projektu uczniowie zaprezentowali klasom siódmym i szóstym ludowy taniec austriacki, zdjęcia, krótkie scenki językowe oraz prace plastyczne - leporello. Przez cały tydzień prowadzony był także blog, na którym zamieszczano zdjęcia z warsztatów i teksty przygotowywane przez uczniów. Zapraszamy do jego lektury!

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami:

11.09.2019 godz. 18:00 - klasy I - IV

18.09.2019 godz. 17:00 - klasy V - VIII