Tygodniowe warsztaty z języka niemieckiego

W dniach 6-10 maja gościliśmy w naszej szkole dwie studentki z Salzburga, które realizowały projekt pt. „Ich lebe gesund, czyli żyję zdrowo”. Uczestnikami projektu byli uczniowie klas ósmych, którzy przez cały tydzień rozwijali swoje kompetencje językowe wykonując różne zadania w języku niemieckim.

Każdy dzień poświęcony był jednemu modułowi: np. zdrowemu odżywianiu, aktywności fizycznej, utrzymaniu dobrej kondycji itp. Uczniowie poznawali także tradycje austriackie takie jak: zwyczaje, typowe potrawy, pieśni i tańce. Jeden dzień poświęcony został na zapoznanie studentek z naszą „małą ojczyzną” czyli Nową Hutą. W trakcie wycieczki uczniowie opowiadali studentkom o najbardziej znanych obiektach Nowej Huty w języku niemieckim. Na zakończenie całego projektu uczniowie zaprezentowali klasom siódmym i szóstym ludowy taniec austriacki, zdjęcia, krótkie scenki językowe oraz prace plastyczne - leporello. Przez cały tydzień prowadzony był także blog, na którym zamieszczano zdjęcia z warsztatów i teksty przygotowywane przez uczniów. Zapraszamy do jego lektury!

https://projektwochegesundleben.wordpress.com

Komunikaty

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP