Co słychać w klasie IId

PROJEKT LEKCJA INACZEJ
Uczniowie klasy IId w drugim semestrze roku szkolnego 2018/19 realizują projekt „Lekcja inaczej”. Celem tego przedsięwzięcia jest to, by od najmłodszych lat szkolnych przygotować dzieci do prezentowania swoich umiejętności i zdolności przed innymi.

Kolejną zale-tą tego projektu jest uczenie pracy w grupach i współdziałania ze sobą. Za nami już trzy takie lekcje prowadzone samodzielnie przez dzieci. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, uczniowie zadali sobie wiele trudu, by ich lekcje były atrakcyjne.
Na zajęciach o koniach brakowało przysłowiowego „konia”, bo cała reszta znajdowała się w sali, dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć całe oprzyrządowanie, ale także dotknąć. Lekcja o pająkach zmieniła nasze nastawienie do tych wydawać by się mogło szkaradnych istot. Okazało się, że są pająki naprawdę piękne, polecamy wszystkim zainteresowanie tym tematem. My natomiast z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje w ramach tego projektu.

PRZEDSZKOLAKI Z AKUKU NA NASZEJ LEKCJI
W ramach współpracy z przedszkolem Akuku zaprosiliśmy jedną z grup na wspólną lekcję, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w projekcie „Lekcja inaczej”. Temat zajęć dotyczył kotów. Nasi mali goście nie kryli zdziwienia i podziwu dla swoich niewiele starszych koleżanek, które samodzielnie prowadziły lekcje. Chyba im się podobało, bo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i „żywo” reagowali na to, co działo się w czasie tych 45 min. Po skończonej lekcji przedszkolaki zwiedziły szkołę, były w bibliotece, w świetlicy szkolnej oraz sekretariacie, gdzie przywitały się z Panią Dyrektor i Panią Sekretarz.

DZIEŃ KOBIET
W czwartek 7 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dziewczynki mogły wykazać się podczas wspólnej zabawy wiedzą szeroko pojętą. W przygotowanym teleturnieju odpowiadały na pytania, wydawać by się mogło, skomplikowane, a tak naprawdę jak same później mówiły – proste i oczywiste. Po umysłowych zmaganiach przyszedł czas na wspólną zabawę, która wymagała od uczestników „bystrego” oka i ucha. Sprawdziliśmy również u naszych małych Pań zdolności do miłości. Na koniec chłopcy złożyli nam życzenia i wręczyli miłe podarunki. Czwartek w szkole zakończyliśmy miło i wesoło.

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.