Co słychać w klasie IId

PROJEKT LEKCJA INACZEJ
Uczniowie klasy IId w drugim semestrze roku szkolnego 2018/19 realizują projekt „Lekcja inaczej”. Celem tego przedsięwzięcia jest to, by od najmłodszych lat szkolnych przygotować dzieci do prezentowania swoich umiejętności i zdolności przed innymi.

Kolejną zale-tą tego projektu jest uczenie pracy w grupach i współdziałania ze sobą. Za nami już trzy takie lekcje prowadzone samodzielnie przez dzieci. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, uczniowie zadali sobie wiele trudu, by ich lekcje były atrakcyjne.
Na zajęciach o koniach brakowało przysłowiowego „konia”, bo cała reszta znajdowała się w sali, dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć całe oprzyrządowanie, ale także dotknąć. Lekcja o pająkach zmieniła nasze nastawienie do tych wydawać by się mogło szkaradnych istot. Okazało się, że są pająki naprawdę piękne, polecamy wszystkim zainteresowanie tym tematem. My natomiast z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje w ramach tego projektu.

PRZEDSZKOLAKI Z AKUKU NA NASZEJ LEKCJI
W ramach współpracy z przedszkolem Akuku zaprosiliśmy jedną z grup na wspólną lekcję, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w projekcie „Lekcja inaczej”. Temat zajęć dotyczył kotów. Nasi mali goście nie kryli zdziwienia i podziwu dla swoich niewiele starszych koleżanek, które samodzielnie prowadziły lekcje. Chyba im się podobało, bo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i „żywo” reagowali na to, co działo się w czasie tych 45 min. Po skończonej lekcji przedszkolaki zwiedziły szkołę, były w bibliotece, w świetlicy szkolnej oraz sekretariacie, gdzie przywitały się z Panią Dyrektor i Panią Sekretarz.

DZIEŃ KOBIET
W czwartek 7 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Dziewczynki mogły wykazać się podczas wspólnej zabawy wiedzą szeroko pojętą. W przygotowanym teleturnieju odpowiadały na pytania, wydawać by się mogło, skomplikowane, a tak naprawdę jak same później mówiły – proste i oczywiste. Po umysłowych zmaganiach przyszedł czas na wspólną zabawę, która wymagała od uczestników „bystrego” oka i ucha. Sprawdziliśmy również u naszych małych Pań zdolności do miłości. Na koniec chłopcy złożyli nam życzenia i wręczyli miłe podarunki. Czwartek w szkole zakończyliśmy miło i wesoło.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP