Święto nauk przyrodniczych w Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie.

We wtorek 26 lutego 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie odbyła się dziesiąta edycja festiwalu naukowego z cyklu Bliżej nauki, bliżej siebie -pt. „Randka z nauką”.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczniów klas 6,7 i 8, którzy przygotowali własne pokazy naukowe, wydarzenie to było niezwykle udane. W kilku salach zlokalizowanych na terenie szkoły odbyły się tematyczne pokazy i warsztaty. Były to między innymi pokazy doświadczeń obrazujących działanie i znaczenie dla człowieka narządów zmysłów, pokazy zabawek fizycznych wykonanych przez uczniów, doświadczenia z różnych dziedzin fizyki i chemii. Uczniowie uczestniczący w naszym festiwalu mogli zapoznać się z dorobkiem naukowym Ignacego Łukasiewicza, Adama Prażmowskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marii Skłodowskiej- Curie, Stanisława Kostaneckiego, Mariana Smoluchowskiego oraz Kazimierza Funka. Uczniowie przebrani za postacie historyczne przy pomocy doświadczeń przybliżali zwiedzającym festyn tych zasłużonych dla nauki światowej polskich naukowców. Około 200 uczniów klas 1-3 uczestniczyło w warsztatach o szkodliwości hałasu przygotowanych przez uczniów klasy 6a. Na warsztatach uczniowie zapoznali się z pojęciem dźwięku jako wibracji powietrza, która napływa do nas falami, poznali źródła hałasu jako czynnika szkodliwego w środowisku szkolnym oraz pozaszkolnym. Hałas bowiem określany jest jako smog akustyczny. Społeczność szkoły uczestniczyła także w pokazach z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej przygotowanych przez klasę 8d z wychowawcą. Olbrzymią popularnością cieszył się zorganizowany przez nauczyciela chemii pokaz chemiczny. Uczniowie z ogromną pasją opowiadali o doświadczeniach przygotowanych samodzielnie, z rodzicami lub pod kierunkiem nauczycieli. Doświadczenia, eksperymenty i pokazy to sposób na rozwijanie zainteresowań przyrodniczej. Na naszym wydarzeniu nie zabrakło także gier edukacyjnych i zabaw nawiązujących to tematyki festiwalu.
Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Wzięło w nim udział około 700 uczniów. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego, atrakcyjnego dla siebie. Była to niezwykła, obfitująca w niespodzianki Randka z nauką.
Wszystkim zaangażowanym w nasz projekt rodzicom i uczniom dziękujemy serdecznie i zapraszamy do dalszej współpracy. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z festiwalu.

13 marca2019 r.

16:30 - zebrania klas 8 - rodzice i uczniowie

17:30 - I Giełda Szkół Ponadpodstawowych (duża sala gimnastyczna)

18:00 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.