Święto nauk przyrodniczych w Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie.

We wtorek 26 lutego 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie odbyła się dziesiąta edycja festiwalu naukowego z cyklu Bliżej nauki, bliżej siebie -pt. „Randka z nauką”.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczniów klas 6,7 i 8, którzy przygotowali własne pokazy naukowe, wydarzenie to było niezwykle udane. W kilku salach zlokalizowanych na terenie szkoły odbyły się tematyczne pokazy i warsztaty. Były to między innymi pokazy doświadczeń obrazujących działanie i znaczenie dla człowieka narządów zmysłów, pokazy zabawek fizycznych wykonanych przez uczniów, doświadczenia z różnych dziedzin fizyki i chemii. Uczniowie uczestniczący w naszym festiwalu mogli zapoznać się z dorobkiem naukowym Ignacego Łukasiewicza, Adama Prażmowskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marii Skłodowskiej- Curie, Stanisława Kostaneckiego, Mariana Smoluchowskiego oraz Kazimierza Funka. Uczniowie przebrani za postacie historyczne przy pomocy doświadczeń przybliżali zwiedzającym festyn tych zasłużonych dla nauki światowej polskich naukowców. Około 200 uczniów klas 1-3 uczestniczyło w warsztatach o szkodliwości hałasu przygotowanych przez uczniów klasy 6a. Na warsztatach uczniowie zapoznali się z pojęciem dźwięku jako wibracji powietrza, która napływa do nas falami, poznali źródła hałasu jako czynnika szkodliwego w środowisku szkolnym oraz pozaszkolnym. Hałas bowiem określany jest jako smog akustyczny. Społeczność szkoły uczestniczyła także w pokazach z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej przygotowanych przez klasę 8d z wychowawcą. Olbrzymią popularnością cieszył się zorganizowany przez nauczyciela chemii pokaz chemiczny. Uczniowie z ogromną pasją opowiadali o doświadczeniach przygotowanych samodzielnie, z rodzicami lub pod kierunkiem nauczycieli. Doświadczenia, eksperymenty i pokazy to sposób na rozwijanie zainteresowań przyrodniczej. Na naszym wydarzeniu nie zabrakło także gier edukacyjnych i zabaw nawiązujących to tematyki festiwalu.
Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Wzięło w nim udział około 700 uczniów. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego, atrakcyjnego dla siebie. Była to niezwykła, obfitująca w niespodzianki Randka z nauką.
Wszystkim zaangażowanym w nasz projekt rodzicom i uczniom dziękujemy serdecznie i zapraszamy do dalszej współpracy. Poniżej można zobaczyć zdjęcia z festiwalu.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP